Rekolekcje dla narzeczonych

Rekolekcje weekendowe dla narzeczonych prowadzone są przez nas w Ośrodku Rekolekcyjnym "Źródło Jakuba" w Dobrym Mieście (ul. Orła Białego 30, ośrodek mieści się przy kościele parafialnym). Rozpoczynają się one około godziny 18.00 w piątek, a kończą w niedzielę około godziny 16.00. Są to warsztaty przeznaczone dla narzeczonych i par, które ze sobą chodzą i zależy im na lepszym poznaniu się. Wzięcie przez narzeczonych udziału w całym programie rekolekcji umożliwia uzyskanie zaświadczenia o ukończeniu kursu przedmałżeńskiego (oprócz dodatkowych wizyt w poradni rodzinnej).

Podstawową metodą jest praca własna narzeczonych. Inspirują do niej wprowadzenia i świadectwa małżeństw oraz kapłanów – animatorów Spotkań Małżeńskich. Narzeczeni mają możliwość pełniejszego poznania siebie samych i siebie nawzajem: cech osobowości, wyznawanych wartości, żywionych oczekiwań. Odkrywają czym jest naprawdę sakrament małżeństwa i rozpoznają miejsce wiary w swoim życiu. Dowiadują się podstawowych spraw z zakresu nauki Kościoła o małżeństwie i rodzinie.

2024 roku organizujemy rekolekcje w następujących terminach:

8-10 listopada 2024 w Dobrym Mieście

Informacja: Mirosława i Wojciech Wiśniewscy, tel. (89)6464790, 513079288, e-mail: wisniewscy@spotkaniamalzenskie.pl. Można do nich kierować również pytania dotyczące szczegółów organizacyjnych rekolekcji.

Terminy i miejsca rekolekcji dla narzeczonych na terenie innych Ośrodków Spotkań Małżeńskich są dostępne na stronie: www.spotkaniamalzenskie.pl/terminy-3/